Pomáháme lidem s poruchou autistického spektra, jejich rodinám a dalším pečujícím osobám.
Vize organizace - UMĚT ŽÍT ŽIVOT S AUTISMEM

Úvod \ Pro rodiče a lidi s PAS \ Letní tábory

Letní tábor 2010

Rodičům a dětem pomůžeme s létem potřetí

Zájem o letní tábor rok od roku roste. Chtěli jsme však stále zachovat rodinnou atmosféru tábora, kdy je nás menší počet, společně všichni jíme u jednoho stolu. Pro děti je to ideální, mají větší klid, neruší je hluk ani nestresuje větší množství lidí. To vše nám vždy umožňuje prostředí Vily Vallily. Obrátili jsme se tedy na Vilu Vallilu, kam každý rok na tábor jezdíme, zda bychom letos ve vile mohli strávit 2 turnusy tábora. Ve vile však toto léto plánovali rekonstrukci, tak jsme museli hledat nové prostory.

Našli jsme nové prostory v areálu Dětského domova se školou v Sedlci Prčice, které vyhovovaly našim požadavkům. Měli jsme k dispozici jeden dvojdomek se dvěma samostatnými domácnostmi.

Celkem nás bylo na táboře 18, rozdělili jsme se do každého domku na 5 klientů a 4 asistenty. Našim nejoblíbenějším cílem procházek byla louka, vedla k ní travnatá cesta plná různých zajímavostí. Samozřejmě nechyběly ani výlety po okolí – zřícenina Borotín, Monínec.

Chtěli bychom poděkovat všem asistentům na letním táboře za jejich 100% nasazení během celého tábora.

Děkujeme také zaměstnancům a dětem z Dětského domova se školou v Sedlci Prčice, kteří nám umožnili strávit týden tábora v klidném prostředí.