Pomáháme lidem s poruchou autistického spektra, jejich rodinám a dalším pečujícím osobám.
Vize organizace - UMĚT ŽÍT ŽIVOT S AUTISMEM

Úvod \ Pro rodiče a lidi s PAS \ Letní tábory

Letní tábor 2014

V letošním roce se uskutečnily dva turnusy letního tábora, jeden ve Ville Vallile v Červeném Újezdě u Votic a jeden v pronajatých prostorách DPN Opařany.

Celkem si tábora užilo 22 dětí a stejný počet rodin si odpočinulo. Program táborů: bubínkování, canisterapii (Hafík, o.s.), výlety, karneval, stezka odvahy, plnění úkolů, opékaní buřtů, „zpívání s Honzou“ a mnoho dalšího.

  1. turnus v DPN Opařany; 6 dětí a 4 asistenti (13.-20.7. 2014).

  2. turnus ve Villa Vallila v Červeném Újezdě u Votic; 16 dětí a 15 asistentů (od 26.7. do 2.8. 2014).

Poděkování od rodičů:

„Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za to, že syn měl možnost vyjet s Vámi na krásný letní tábor do Villy Vallily. Velice nám to pomohlo, protože máme věčný problém s hlídáním Adámka. Celý týden jsem pracovala, abych mohla s ním být zase dalších 14 dní doma. Díky tomu mi i celý týden rychle utekl, a neměla jsem ani čas moc smutnit. Děkuji moc za to, že jsme měli možnost telefonovat a vědět jak se synovi daří. Prostředí je kolem Villy Vallily krásné a i sama Villa má své kouzlo. Když jsme si v pátek Adámka odváželi, povídal nám v autě pátý přes devátý-nevěděl co dříve, byl plný dojmů a zážitků. Měl dobrou náladu a bylo vidět, že se mu na táboře líbilo. Prý pojede zase. Děkuji za novou Adámkovu zkušenost. Děkuji moc a moc a přeji Vám a všem vašim asistentům plno elánu a optimismu v práci s vašimi klienty.“ maminka Adámka

„Ahoj, chci ještě dodatečně moc poděkovat tobě i všem ostatním asistentům za Kryštofa a pobyt na táboře! Vypadal opravdu moc spokojeně a je fajn si počíst ve vašem deníčku...člověk má alespoň nějakou představu...druhý den nastupoval na LT v Praze a byl zase velmi spokojený...kéž by mu to chtělo vydržet. My jsme ten týden, kdy byl Kryštof s vámi, využili skvěle - měli jsme doma dceru s přítelem (skorozeťákem :-) ) a jezdili jsme každý den na kole....klidná a pohodová dovolená. Měj se krásně...“ maminka

„Chci Vám i všem asistentům i paní kuchařce poděkovat. A Ville Vallile za ubytování. Týden na táboře byl pro Rosťu díky vám všem, velký zážitek. Povídáme si o "houpačka-skleník-rajčata-pračku-rádio-procházka-limča-nanuk-výlet-koník-zmrzka-koupal se večer-spinkal-papal-lešení-karneval-zlobil-tahal kluka-nesmíš já Rosťa"....takže díky za trpělivost a taky za hezký a klidný týden volna pro rodiče. A pozdravujeme Ester - Rosťa posílá šťastný úsměv při vyslovení "Esterka" (pozn. osobní asistentka)