Pomáháme lidem s poruchou autistického spektra, jejich rodinám a dalším pečujícím osobám.
Vize organizace - UMĚT ŽÍT ŽIVOT S AUTISMEM

Úvod \ Pro rodiče a lidi s PAS \ Odlehčovací služba

Bližší informace o službě

Odlehčovací služba POBYTOVÁ Je poskytována v Opařanech (12 km od Tábora) v objektu dětské psychiatrické nemocnice, od které máme pronajaté samostatné patro. Díky této koexistenci můžeme využít na děti zaměřenou stravu 5 x denně (včetně různých diet), prostorný park, různé herní prvky v areálu DPN i dostupnou zdravotní péči.

Službu nabízíme v předem vypsaných termínech, a to od pátku 17 hodin do neděle 17 hodin. Po dohodě lze pobyt cíleně přizpůsobit (např. délku pobytu při postupném přivykání dítěte na nové prostředí apod.). Odlehčovací službu je nutné si s dostatečným předstihem rezervovat prostřednictvím mailu nebo telefonicky u vedoucí služby. Maximální počet uživatelů na víkendu je 6.

Během pobytu se o každého uživatele individuálně stará s problematikou PAS obeznámený asistent, který s ním (dle potřeby, věku a vzhledem k požadavkům) spí ve společném pokoji. Děti jsou pod přímým dohledem 24 hodin denně. Náplň víkendového pobytu se odvíjí od aktuálních přání a možností jednotlivých uživatelů. Naším cílem je vytvořit pro všechny „pohodově“ strávený víkend.

Platba:
Odlehčovací služba je dle Zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. službou, na které se uživatel finančně spolupodílí. Výše úhrady za poskytované služby je dána dle platného sazebníku organizace. Ten je každoročně aktualizován a je dostupný na webových stránkách organizace.
Sazebník

Odlehčovací služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje.

--- OBRÁZEK ---