Jak rozvíjet komunikaci u dítěte s poruchou autistického spektra

Kurz akreditován MPSV, číslo akreditace A2020/0557-SP/PC/PP/VP - Dobrovolný audit tohoto kurzu

"Dovedete si představit, že byste nemohli vyjádřit své potřeby a přání? Také by se u Vás objevily pocity frustrace, smutku, podráždění z toho, že nemůžete ovlivnit svět kolem sebe? To vše zažívá dítě s autismem, pojďte se díky kurzu ponořit do vnímání dítěte s autismem a porozumět projevům jeho chování. Nemožnost komunikovat může vést až k agresi, nežádoucímu chování, sebezraňování. Jak těmto dětem pomoci a podpořit je Vám ukážeme na kurzu. Kurz je pro rodiče, pedagogy, sociální pracovníky a všechny zájemce o tuto problematiku."

Datum 18. 3. 2022 - ZRUŠENO, 10. 6. 2022 - ZRUŠENO, 4. 11. 2022
Začátek 9:00
Konec 16:15
Cena 2 000,- Kč

Přednášející: Mgr. Petra Marešová, DiS., speciální pedagog APLA Jižní Čechy, z.ú.

Místo konání: APLA Jižní Čechy, z.ú., Farského ulice 887, Tábor 390 02

Jedná se o jednodenní kurz, počet výukových hodin (45 minut) 8.

Popis kurzu:

Cílem kurzu je, aby účastníci kurzu porozuměli obtížím dětí s autismem v komunikaci. Budou představeny obtíže ve verbální a neverbální řeči, v porozumění řeči. V kurzu se zabýváme také vývojem řeči u dětí s autismem, co je alarmující v prvních měsících života a jak podporovat rozvoj komunikace už v prvním roce a půl života dítěte. Při praktických cvičeních a ukázkách se účastníci seznámí s metodami a přístupy, jak komunikaci rozvíjet a čím mohou děti v komunikaci podpořit.

Kurz je určen všem zájemcům o tuto problematiku.

Online registrace / přihláška

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Poznámka:

V letošním roce slavíme 15 let fungování. Oslavte to s námi! Přehled akcí a událostí zaměřených k našemu výročí.

APLA Jižní Čechy, z.ú. byla založena jako občanské sdružení v březnu 2007, se sídlem v Táboře. Posláním organizace je aktivně podporovat lidi s autismem a jejich rodiny k životu ve svém přirozeném prostředí poskytováním odborných služeb a předáváním speciálních metod práce.

©2007 - 2022

o www stránky APLA JIŽNÍ ČECHY se stará EDGERING