Co je raná péče

Raná péče APLA Jižní Čechy je služba pro rodiny s dětmi s autismem do 7 let věku v Jihočeském kraji.
Poskytujeme podporu rodičům, kteří zjišťují, že vývoj jejich dítěte se neubírá správným směrem. Pomáháme nasměrovat na další odborníky, informujeme o možnostech, co mohou pro své dítě udělat. Poskytujeme podporu dítěti, aby mohlo vyjádřit své potřeby a přání a rozumělo lépe světu okolo sebe, aby se rozvíjelo.

Jak vypadá naše raná péče?

  1. Zavolejte nám nebo napište a domluvíme si schůzku. Nejdříve si na první schůzce popovídáme, co potřebujete, my vám řekneme, co nabízíme. Pokud se navzájem potkáme v naší nabídce a vašem očekávání, zahájíme spolupráci.
  2. Přijedeme za vámi domů, raná péče je převážně terénní služba. Zde probereme oblasti, které vás trápí. U dítěte zhodnotíme jeho dovednosti, společně se domluvíme, jaké oblasti je zapotřebí rozvíjet. Ukážeme vám metody, připravíme pomůcky, půjčíme hračky. Pokud bude zapotřebí nějakou dovednost trénovat v jiném prostředí než doma, natrénujeme jí v naší ambulanci v Táboře nebo v Českých Budějovicích.
  3. Podporujeme proces začleňování dítěte do předškolního zařízení.
  4. Ranou péči doplňujeme setkáváním rodin, pobytem rodin, pořádáme různé besedy a kurzy o autismu a specifických přístupech.

Služba je zdarma.

APLA Jižní Čechy, z.ú. byla založena jako občanské sdružení v březnu 2007, se sídlem v Táboře. Posláním organizace je aktivně podporovat lidi s autismem a jejich rodiny k životu ve svém přirozeném prostředí poskytováním odborných služeb a předáváním speciálních metod práce.

©2007 - 2024

o www stránky APLA JIŽNÍ ČECHY se stará EDGERING