Kurz pro asistenty pedagoga žáka s poruchou autistického spektra

Kurz akreditován MŠMT

Datum konání 29. - 30. 8. 2022
Začátek 9:00
konec 1. den v 16:30, 2. den v 13:15
Cena 3 200,- Kč

Přednášející: Mgr. Petra Marešová, DiS., speciální pedagog APLA Jižní Čechy, z.ú.

Místo konání: APLA Jižní Čechy, z.ú., Farského ulice 887, Tábor 390 02

Jedná se o dvoudenní kurz, počet výukových hodin (45 minut) 13.

Popis kurzu:

Účastníci kurzu se v úvodu seznámí krátce s poruchami autistického spektra, doplní si své znalosti. Dále se budeme více zabývat inkluzivním vzděláváním (vymezení pojmů, právní normy). Po tomto teoretickém úvodu se zaměříme na spolupráci pedagoga a asistenta pedagoga, jaké informace mají asistenti od pedagoga získávat pro přípravu pomůcek na hodinu. Jak pomůcky připravovat, uvedeme tipy na pomůcky a odkazy na další zdroje. Na závěr prvního dne se budeme zabývat spoluprací s rodiči žáka.

Druhý den budou účastníci kurzu seznámeni s výchovnými a vzdělávacími přístupy k žákovi s PAS. Při skupinové práci každý pro svého žáka navrhne plán rozvoje sociálních dovedností v kolektivu vrstevníků. Budeme se zabývat, jak sdělit třídě, že jejich spolužák má autismus, jak rozvíjet zdravé klima ve třídě.

Online registrace / přihláška

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Poznámka:

V letošním roce slavíme 15 let fungování. Oslavte to s námi! Přehled akcí a událostí zaměřených k našemu výročí.

APLA Jižní Čechy, z.ú. byla založena jako občanské sdružení v březnu 2007, se sídlem v Táboře. Posláním organizace je aktivně podporovat lidi s autismem a jejich rodiny k životu ve svém přirozeném prostředí poskytováním odborných služeb a předáváním speciálních metod práce.

©2007 - 2022

o www stránky APLA JIŽNÍ ČECHY se stará EDGERING